ARCHIV oficiálního časopisu AV ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Soutěž na sochařské portréty

Sdružení sochařů Čech, Moravy a Slezska vyhlásilo soutěž na sochařské portréty Václava Havla, prof. Antonína Holého a arch. Jana Kaplického. V minulém roce vyhlášená soutěž na portrét Václava Havla vzbudila velký zájem sochařů i veřejnosti. Putovala po městech ČR a ukázala aktuální stav českého portrétu; 40 zpodobnění Václava Havla bylo v prosinci 2013 vystaveno také v prostorách hlavní budovy Akademie věd na Národní třídě. Sdružení sochařů chtělo tímto způsobem upozornit na disciplínu, která v současnosti ve kvalifikované formě vlastně již přestává existovat. Vzhledem k šíři výsledků a zřejmé absenci podobných akcí vyhlásilo Sdružení sochařů pokračování soutěže na sochařský portrét Václava Havla a zároveň na sochařský portrét akademika Antonína Holého a architekta Jana Kaplického. Soutěž se uskuteční ve spolupráci s AV ČR a Obcí architektů.

busta_soutez.jpg
Foto: Stanislava Kyselová, Akademický bulletin

Zájemci mohou zasílat přihlášky do konce září 2014 na adresu Sdružení sochařů Čech, Moravy a Slezska, Bělohorská 10, 160 00 Praha 6, nebo na adresu jiristreda@gmail.com. Termín odevzdání prací je 5. ledna 2015 mezi osmou až šest­náctou hodinou v sídle AV ČR, sál ICAVI, Národní 3, Praha 1. Výtvarné návrhy budou vystaveny a vyhodnoceny v lednu roku 2015 ve výstavních prostorách Akademie věd.
Do soutěže nelze přijmout díla narušující práva dle § 11 a násl. obč. zák. nebo § 184 tr. zák. či díla jinak znevažující. Soutěžní návrhy zůstávají v majetku autora.
Soutěžící souhlasí s přiměřeným zveřejněním fotografií svých děl v rámci prezentace soutěže včetně výstavy. Z technických důvodů žádáme o urychlené potvrzení účasti a upřesnění, kterými osobnostmi se bude autor zabývat. Další podrobnosti budou průběžně upřesňovány.

SDRUŽENÍ SOCHAŘŮ ČECH, MORAVY A SLEZSKA