ARCHIV oficiálního časopisu AV ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Abicko  > 2010  > únor  > Obálka

Inventura hodnot

INVENTURA HODNOT

V literární kavárně knihkupectví Academia na pražském Václavském náměstí se 4. února 2010 uskutečnil křest knihy Inventura hodnot: výsledky sociologických výzkumů hodnot ve společnosti České republiky, kterou vydalo Nakladatelství Academia. Publikaci na cestu ke čtenářům vypravili Petr Pithart, místopředseda Senátu PČR, Pavel Rychetský, předseda ústavního soudu ČR, a Lubomír Zaorálek, místopředseda Poslanecké sněmovny PČR.

INVENTURA HODNOT

Výzkumný tým Centra pro sociální a ekonomické strategie FSV UK pod vedením Libora Prudkého shromáždil, zpracoval a v základních otázkách též interpretoval empirické sociologické výzkumy, které se na souborech reprezentativních za celou Českou republiku zabývaly zkoumáním hodnot. Výzkumy prezentují hodnoty jako to, co existuje – bez ohledu, zda odpovídají nějakému kodexu hodnot. V této perspektivě jde skutečně o inventuru hodnot v této zemi od 70. let minulého století až do současnosti.

INVENTURA HODNOT
Všechna fota: Luděk Svoboda, Akademický bulletin

Publikace je určena pro výuku sociálních věd, jako východisko pro výzkum navazující na řadu témat v ní uvedených, pro práci odborníků z jiných oblastí, včetně publicistiky, mediální práce, marketingových analýz, vzdělávání, výchovy, politiky či vládnutí.

lsd