ARCHIV oficiálního časopisu AV ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Abicko  > 2015  > září  > Obálka

A-Fest in Park

03_3.jpg
Fota: Marina Hužvárová, Akademický bulletin
Dobrou náladu nezkazilo ani citelné ochlazení provázené ledovým větrem, i když dost potenciálních návštěvníků taková zima bezesporu odradila.

Protože je dobře známo, že mezi vědci v Akademii působí spousta skvělých muzikantů, z nichž mnozí hrají a zpívají téměř profesionálně, ba často si i vybírali mezi kariérou hudební či vědeckou, zrodila se myšlenka připojit se k oslavám 125. výročí Akademie věd také akademickým „muzicírováním“. Když nápad Josefa Lazara z brněnského Ústavu přístrojové techniky AV ČR podpořila Akademická rada, nikdo nečekal, že se sejde tolik zájemců, až bude nutno přísně vybírat tak, aby se dal sestavit časově zvládnutelný program. Tím spíš, že pořadatelství nabídl ředitel Botanického ústavu AV ČR Miroslav Vosátka v překrásném prostředí průhonického zámku a parku (viz také výstava Botanické příběhy, svět rostlin). Na malém zámeckém nádvoří, v Rytířském sále a na Podalpinské louce vystoupilo v neděli 6. září 2015 přes třicet hudebních uskupení. Podmínkou bylo zastoupení minimálně jednoho pracovníka AV ČR.

03_1.jpg
Maskován banjem je hlavní strůjce tohoto dne Joe Lazar (druhý zprava) v brněnské skupině Lodníci.

Napříč hudebními žánry (od klasiky přes jazz, folk až po tvrdý rock) byla udělena i cena pro nejmuzikálnějšího ředitele akademického ústavu. Toto ocenění získal člen redakční rady Akademického bulletinu (gratulujeme), jinak ředitel brněnského Psychologického ústavu AV ČR a zároveň kytarista, zpěvák a textař Marek Blatný.

FOTOGALERIE

MARINA HUŽVÁROVÁ