ARCHIV oficiálního časopisu AV ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Abicko  > 2010  > březen  > Obálka

Ceny Academia uděleny již podruhé

CENY ACADEMIA
Všechna fota: © Stanislava Kyselová, Akademický bulletin

Ve druhém ročníku Cen Nakladatelství Academia byly 24. února 2010 vyhlášeny vítězné tituly. Ve spolupráci s Akademickou radou AV ČR udělilo nakladatelství pět cen.

V kategorii původní vědecká či populárně-naučná publikace získala ocenění Magdaléna Pokorná za historický portrét Josef Němec: Neobyčejný muž neobyčejné ženy.
Magdaléna Pokorná
Magdaléna Pokorná

Cenu za překlad vědecké nebo populárně-naučné knihy obdržela Jana Zoubková (obr. 1), která z němčiny převedla – jak sama uvádí – radikální studii o stavu evropské vzdělanosti Teorie nevzdělanosti rakouského filozofa, esejisty a publicisty Konrada P. Liessmanna. Od předsedy Akademie věd ČR Jiřího Drahoše převzala navíc také hlavní cenu pro absolutního vítěze. „Liessmannova kniha přesně popisuje situaci, do níž se dostala evropská vzdělanost. Pro mne osobně byla v této soutěži hlavním favoritem,“ uvedl Jiří Drahoš při předávání cen v hlavní budově AV ČR na ­Národní 3.
Jana Zoubková
Jana Zoubková

V kategorii za slovník nebo encyklopedickou publikaci obdržela cenu kniha Kapradiny – Atlas domácích a exotických druhů od Miloslava Studničky.
Miloslav Studnička
Miloslav Studnička

Porota odborníků z AV ČR, vysokých škol a médií též ocenila mimořádnou práci Clary Istlerové, která připravila grafické zpracování publikace Cesta života – Rabi Jehuda Leva Ben Becalel.
Clara Istlerová
Clara Istlerová

Zvláštní cenu poroty si odnesl Vladimír Mikeš za nový překlad Danteho Božské komedie.
Vladimír Mikeš
Vladimír Mikeš

lsd