ARCHIV oficiálního časopisu AV ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Abicko  > 2012  > červen  > Obálka

Stipendia L´ Oréal Pro ženy ve vědě

01_1.jpg
Všechna fota: Stanislava Kyselová, Akademický bulletin

V noblesních prostorách Clam-Gallasova paláce v Praze byly během galavečera 17. května 2012 vyhlášeny tři laureátky šestého ročníku stipendijního projektu L’Oréal Pro ženy ve vědě, do něhož se tentokrát přihlásilo více než čtyřicet nadějných mladých vědkyň. Projekty v oblasti matematicko-fyzikálních, technických, chemických, biologických a lékařských věd tradičně posuzovala odborná porota, ve které zasedli významní členové Akademie věd České republiky, organizace UNESCO a společnosti L’Oréal.

01_1.jpg
Předsedkyně České komise pro UNESCO a předsedkyně odborné poroty prof. Helena Illnerová

„Stipendijní program L’Oréal Pro ženy ve vědě je zaměřen na vysoce odbornou vědeckou činnost a dlouhodobou práci, která často na jednom projektu či zaměření trvá mnoho let,“ uvedla předsedkyně České komise pro UNESCO a předsedkyně odborné poroty prof. Helena Illnerová.

01_1.jpg

Stipendium ve výši 250 tisíc korun získaly dr. Zuzana Kratinová  z Geofyzikálního ústavu AV ČR za projekt cílený na studium strukturního záznamu magmatických hornin, dr. Natália Martínková z Ústavu biologie obratlovců AV ČR za práci, která zkoumá syndrom bílého nosu u zimujících netopýrů (viz AB 4/2012), a dr. Karolína Pecková z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze za studii, zaměřenou na využití elektrochemických metod pro charakterizaci a aplikace supramolekulárních systémů na bázi žlučových kyselin. Více informací naleznete na http://www.prozenyvevede.cz/.

01_1.jpg
Dr. Zuzana Kratinová  z Geofyzikálního ústavu AV ČR

01_1.jpg
Dr. Karolína Pecková z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze

01_1.jpg
Dr. Natália Martínková z Ústavu biologie obratlovců AV ČR
srd