ARCHIV oficiálního časopisu AV ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Abicko  > 2015  > duben  > Obálka

Věda dědičná

02_1.JPG
Všechna fota: Stanislava Kyselová, Akademický bulletin
Zástupci rodinných klanů s autorkami knihy Věda nepadá daleko od stromu

Trojice vědeckých novinářek se shodným křestním jménem Eva – Bobůrková, Hníková a Vlčková – pátrala, zda potomci slavných českých vědců v oboru přírodních věd jdou ve šlépějích svých rodičů, jestli zdědili „vědecké geny“ nebo jakým vzorem pro ně rodiče byli. Výsledkem je 14 příběhů „šlechticů ducha“ a jejich rodů, jmenovitě jsou to Brandlovi, Burešovi, Fulkovi, Haškovi, Heyrovští, Holí, Jungwirthovi, Neužilovi, Pačesovi, Raškovi, Seemanovi, Scheirichovi, Vykličtí a Wichterlovi. Tento vybraný soubor se tedy rozhodně neomezuje na vědu provozovanou pouze v české kotlině, nýbrž překračuje daleko za hranice.

02_5.jpg

Kniha jako jeden z četných příspěvků k 125. výročí Akademie věd vyšla v Nakladatelství Academia a do čtenářského života ji za přítomnosti zpovídaných osobností a jejich rodin uvedl předseda Ediční rady AV ČR prof. Pavel Janoušek 18. března 2015 v budově AV ČR na Národní třídě.
HaM

02_1.JPG
Prezentaci uvedl redaktor elektronické verze časopisu Vesmír Marek Janáč.

02_1.JPG
Zleva: autorky publikace Eva Hníková, Eva Vlčková, Eva Bobůrková, člen Akademické rady Pavel Janoušek, ředitel Nakladatelství Academia Jiří Padevět a Marek Janáč.