official magazine of CAS

 


EUSJA General Assembly

eusja.jpg EUSJA General Assembly
& EUSJA Study Trip

Prague, Czech Republic
March 14–17, 2013

Important links

International cooperation

 

ESO

EUSCEA

AlphaGalileo

WFSJ

 

 

Books

English books prepared for publication by Academy bulletin

 

Akademie věd České republiky / The Czech Academy of Sciences 2014 a 2015

rocenka_obalka_en.jpg
The Czech Academy of Sciences has issued a report accounting selected research results achieved by its scientific institutes in all research areas in 2014 and in early 2015.
Full version you can find here.

 

kniha
VILLA LANNA IN PRAGUE
The new english expanded edition 

 

kniha
SAYING IT ...ON PAPER


Archive

Stopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Medaile Františka Palackého

18_1.jpg
Fota: Stanislava Kyselová, Akademický bulletin

Předseda Akademie věd ČR prof. Jiří Drahoš předal 1. června 2012 čestnou oborovou medaili Františka Palackého za zásluhy ve společenských vědách prof. Johanu P. Arnasonovi, který dlouhodobě spolupracuje s českými vědci, především z Filosofického ústavu AV ČR a Fakulty humanitních studií UK. V současné době působí jako hostující profesor na Filosofickém ústavu AV ČR, kde se věnuje specifikaci konceptu „multiple modernities“.
Prof. Arnason je významným filozofem a sociologem, který proslul především civilizačními analýzami, jež společně s S. N. Eisenstadtem v mnoha zemích etabloval jako výzkumné téma a obor zkoumání ­(civilizacionistika). Zaměřil se zejména na výzkum „multiple modernities“ („různorodé modernity“), v jejichž rámci zkoumal modernizační vývojové trajektorie jednotlivých kultur a civilizací (japonské, západní a další). Kromě akademického zkoumání a pedagogické činnosti připravoval rovněž expertizy pro UNESCO (komparativní analýzy civilizací).

18_1.jpg

Studoval filozofii, sociologii a historii na univerzitách ve Frankfurtu nad Mohanem, v Praze a Římě. Poté přednášel na univerzitách v Heidelbergu a Bielefeldu. V letech 1975 až 2003 působil na La Trobe University v Melbourne, od roku 2004 je emeritním profesorem.
red