official magazine of CAS

 


EUSJA General Assembly

eusja.jpg EUSJA General Assembly
& EUSJA Study Trip

Prague, Czech Republic
March 14–17, 2013

Important links

International cooperation

 

ESO

EUSCEA

AlphaGalileo

WFSJ

 

 

Books

English books prepared for publication by Academy bulletin

 

Akademie věd České republiky / The Czech Academy of Sciences 2014 a 2015

rocenka_obalka_en.jpg
The Czech Academy of Sciences has issued a report accounting selected research results achieved by its scientific institutes in all research areas in 2014 and in early 2015.
Full version you can find here.

 

kniha
VILLA LANNA IN PRAGUE
The new english expanded edition 

 

kniha
SAYING IT ...ON PAPER


Archive

Stopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Abicko  > 2014  > duben  > Úvodník

Úvodník

                                         Vážení čtenáři,

04_1.jpgvítejte v dubnovém čísle Akademického bulletinu, v němž většina příspěvků dokladuje úzké propojení všech tří vědních oblastí s praxí. Přijměte pozvání k nahlédnutí do zákulisí některých z nich.
Snímkem myších neuronů na titulní stránce odkazujeme na rozhovor reflektující již šestnáctý ročník jarní celosvětové popularizační akce Týden mozku. Letos poprvé byla v jeho programu představena nová neurovědní disciplína – optogenetika – nadějná pro praktické výstupy při moderních léčebných metodách.
Další strany obálky vám napoví, že zatímco stavbu panevropského projektu Fyzikálního ústavu AV ČR v Dolních Břežanech s jeho jednou částí výhradně zaměřenou na aplikace pro hi-tech průmysl navštívil na konci března arcibiskup Dominik Duka, přesně na apríla, v úterý 1. dubna, přivítali ve vybraných akademických ústavech místopředsedu vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka.
Rubrika Téma měsíce čtenářům prozradí, že se lidem dostávalo užitečných jazykových rad napřed díky časopisu Naše řeč, který byl založen před bezmála sto lety, než byla v roce 1936 v České akademii věd a umění zřízena jazyková poradna. Službu veřejnosti současného Ústavu pro jazyk český AV ČR nelze doložit lépe, než desítkami milionů návštěv jeho jazykového poradenství.
Z ryze domácího prostředí nahlédneme do Belgického království prostřednictvím vědecké spolupráce botaniků v rubrice Zahraniční styky. A v cizině ještě zůstaneme i společně s našimi geology při výzkumu jeskyní a krasových území.

Přeji příjemné dubnové čtení

MARINA HUŽVÁROVÁ