Archive of the AB

 


EUSJA General Assembly

eusja.jpg EUSJA General Assembly
& EUSJA Study Trip

Prague, Czech Republic
March 14–17, 2013

Important links

International cooperation

 

ESO

EUSCEA

AlphaGalileo

WFSJ

 

 

Books

English books prepared for publication by Academy bulletin

 

Akademie věd České republiky / The Czech Academy of Sciences 2014 a 2015

rocenka_obalka_en.jpg
The Czech Academy of Sciences has issued a report accounting selected research results achieved by its scientific institutes in all research areas in 2014 and in early 2015.
Full version you can find here.

 

kniha
VILLA LANNA IN PRAGUE
The new english expanded edition 

 

kniha
SAYING IT ...ON PAPER


Archive

Stopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Svět knihy 2012

23_1.jpg
Foto: Luděk Svoboda, Akademický bulletin

V tradičním dějišti – Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích – se ve dnech 17. až 20. května 2012 uskutečnil 18. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2012. Letošní ročník, který navštívilo přes 35 000 zájemců, se tematicky zaměřil na literaturu černomořské oblasti. Čestným hostem bylo Rumunsko, jehož kultura se prezentovala v nejrůznějších variacích – od rumunských knih a autorů, přes divadelní hry, filmy, fotografie až po rumunské tance, řemesla a ochutnávku rumunských vín. Milovníky „devátého umění“ a zejména vynikající české i zahraniční „komiksáře“ přilákalo druhé stěžejní téma veletrhu – Komiks.
Mezi vystavovateli nechybělo Nakladatelství Academia, které tentokrát vsadilo především na oceňovaná díla a autory – mj. třídílné kompletní vydání Souostroví Gulag Alexandra Solženicyna (Magnesia Litera za nakladatelský čin), Kinematografie zapomnění autora Štěpána Hulíka (Magnesia Litera za objev roku) či Dílo Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského, nositele Medaile Učené společnosti pro rok 2012. Během víkendových dnů při autogramiádě na stánku Academia své nové knihy představili spisovatelé Ivan Klíma (O lásce, tichu i zradě), Ivan Kraus (Mezinárodní polibky) a Fedor Gál (Několik dnů).
MaP