Archive of the AB

 


EUSJA General Assembly

eusja.jpg EUSJA General Assembly
& EUSJA Study Trip

Prague, Czech Republic
March 14–17, 2013

Important links

International cooperation

 

ESO

EUSCEA

AlphaGalileo

WFSJ

 

 

Books

English books prepared for publication by Academy bulletin

 

Akademie věd České republiky / The Czech Academy of Sciences 2014 a 2015

rocenka_obalka_en.jpg
The Czech Academy of Sciences has issued a report accounting selected research results achieved by its scientific institutes in all research areas in 2014 and in early 2015.
Full version you can find here.

 

kniha
VILLA LANNA IN PRAGUE
The new english expanded edition 

 

kniha
SAYING IT ...ON PAPER


Archive

Stopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Multižánrové hudební setkání Akademie

18_1.jpg
Foto: Stanislava Kyselová, Akademický bulletin

Multižánrové hudební setkání Akademie
A-Fest in Park
Průhonice 6. 9. 2015


Na pracovištích Akademie věd působí nejen vědečtí odborníci, ale zároveň skvělí hudebníci. Pro radost sobě i druhým hrají a zpívají téměř profesionálně, jiní ryze amatérsky. A proto se zrodila myšlenka, kterou podpořila Akademická rada AV ČR, připojit se k oslavám 125. výročí Akademie věd také akademickým „muzicírováním“.

Festival A-Fest in Park je určený převážně amatérským hudebním uskupením, v nichž se angažují pracovníci AV ČR. Jeho zasazení do „domácího“ prostředí na přímo pohádkovém místě je tedy nasnadě. V neděli 6. září 2015 jej bude hostit Bota­nický ústav AV ČR v Průhonicích. Podle počtu účinkujících a charakteru jejich hudby se zvažují dvě až tři rozdílné scény jak přímo na zámku, tak ve venkovních prostorách.

Festival je koncipován jako multižánrový, a proto jsou vítána uskupení interpretující hudbu od klasiky až po metal, vlastní tvorbu i převzaté skladby. Podmínkou účasti je zastoupení alespoň jednoho pracovníka AV ČR ve skupině. Vystupujícím bude hrazen příspěvek na dopravu a poplatky OSA, diváci z řad pracovníků Akademie budou mít vstup zdarma.
Pokud máte chuť zahrát si a zazpívat v Průhonickém zámku nebo parku, připojte se k prvnímu akademickému multižánrovému festivalu A-Fest in Park. Přihlásit se lze do konce března na lcermakova@isibrno.cz.

HaM