Oficiální časopis Akademie věd ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

ACADEMIA VE SVĚTĚ KNIHY

 

Obrázek k článku Obrázek k článku 

 

V prvním květnovém týdnu se v Praze uskutečnila jedna z nejprestižnějších domácích knižních událostí – veletrh Svět knihy Praha 2007. Šestnáctý ročník této mezinárodní akce se již tradičně stal vyváženou komerční i kulturní prezentací, které se zúčastnily téměř čtyři stovky vystavovatelů z celého světa; ze zahraničí jich bylo 58.

"Je to výborná příležitost, při které se můžete setkat nejen s knihkupci a knihovníky, ale i se zástupci jiných nakladatelství a tiskáren. Nehledě na to, že veletrh je velmi oblíben i u zahraničních literárních agentů, se kterými máme možnost navázat spolupráci," tak hodnotí přínos veletrhu ředitel nakladatelství Academia Jiří Padevět.

Veletrh Svět knihy Praha 2007 je velmi populární i mezi širokou čtenářskou veřejností, letošní ročník navštívilo podle pořadatelů 30 000 návštěvníků. Pořadatelé jim nabídli celou řadu akcí – odborné semináře a konference, ale i setkání se spisovateli a autorská čtení, prezentace nakladatelských domů či oceňování edičních a tvůrčích počinů. Centrální expozice veletrhu představila knihy z Německa, Rakouska a Švýcarska, německy mluvících zemí, které se prezentovaly společným mottem "Čtením objevovat budoucnost" a programem s názvem Das Buch.

Nakladatelství Academia na veletrhu představilo řadu knižních novinek a připravilo autogramiády svých kmenových spisovatelů Ivana Krause a Ivana Klímy. Návštěvníci v hojné míře využili i možnosti setkání s manželským párem Evou a Rudou Rodenovými, autory knihy Životy ve vypůjčeném čase, která je téměř neuvěřitelným příběhem o síle lásky, vytrvalosti a vzájemné pomoci dvou mladých lidí, jimž se podařilo uniknout krutému osudu osvětimských vězňů.

Karolína Smetanová,
nakladatelství Academia

 


NEJPRODÁVANĚJŠÍ KNIHY V KNIHKUPECTVÍ ACADEMIA
V KVĚTNU 2007

  1. Flégr, J. – Zamrzlá evoluce aneb Je to jinak, pane Darwin
  2. Höss, R. – Velitelem v Osvětimi – Autobiografické zápisky (vyšlo s podporou programu Evropské unie Culture 2000)
  3. Brod, T. – Ještě že člověk neví, co ho čeká. Života běh mezi roky 1929–1989
  4. Chlupáč, I. – Tajemné hlubiny času + CD (vydáno s podporou AV ČR)
  5. Fagan, B. – Malá doba ledová – Jak klima formovalo dějiny v letech 1300–1850

Tituly ostatních nakladatelů:

  1. Bečka, J. – Dějiny Barmy, NLN
  2. Bouzek, J. – Keltové našich zemí v evropském kontextu, Triton
  3. Kaku, M. – Paralelní světy, ARGO/DOKOŘÁN
  4. Bolzano, B. – Exhorty, NLN
  5. Nodl, M. – Dějepisectví mezi vědou a politikou, CDK

Knihkupcův tip: Švácha, R., Platovská, M. (eds.) – Dějiny českého výtvarného umění VI/1-2, Academia (vydáno s podporou AV ČR)

Marcela Murínová,
vedoucí knihkupectví Academia,
Václavské nám. 34, Praha 1,
www.academia.cz