Oficiální časopis Akademie věd ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

60 let CERN v Akademii věd ČR

Do tajemného světa elementárních částic vtáhne návštěvníky interaktivní výstava, kterou u příležitosti 60 let od založení nejrozsáhlejšího mezinárodního výzkumného centra částicové fyziky (CERN) připravil Výbor pro spolupráci ČR s CERN spolu s Akademií věd ČR, Českým vysokým učením technickým a Univerzitou Karlovou. Výstavu v prostorách Akademie věd ČR zahájil slavnostním „výkopem protonů“ v interaktivním tunelu předseda AV ČR prof. Jiří Drahoš, který uvedl, že v CERN vidí předobraz všech evropských programů, tedy prototyp evropské spolupráce, na který navazují mnohé evropské projekty. Připomněl také, že česká vědecká komunita sehrála jak při stavbě částí CERN, tak při experimentech a vědecké práci důležitou roli. „Jsem rád, že nasazení českých vědců má publikační i další ohlasy.“ Výstava je otevřena v pracovních dnech od 2. do 12. října 2014 od 9 do 18 hodin.

Cern_ilustracka4.jpg Cern_ilustracka9.jpg Cern_ilustracka9.jpg Cern_ilustracka9.jpg Cern_ilustracka9.jpg Cern_ilustracka9.jpg                            

Foto: CERN a Archiv FZÚFoto: Luděk Svodoba, Akademický bulletin
Oslavě výročí v České republice přispěl generální ředitel CERN Rolf-Dieter Heuer veřejnou přednáškou CERN – 60 Years of Science for Peace před pražským publikem, na niž navazuje tematický seminář.

 

 

CERN v Akademickém bulletinu :

Nobelova cena za fyziku pro "Higgsův boson"
Historický den pro CERN
CERN – Evropská laboratoř fyziky
Na cestě k Velkému třesku CERN slaví padesátiny za významné účasti českých vědců
CERN 1998 aneb Za tajemstvím hmoty
Bude se v CERN soutěžit o Nobelovu cenu? 

25. 9. 2014