Oficiální časopis Akademie věd ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

O globálních hrozbách

„Vědci přinášejí analýzy a myšlenky v teoretické rovině; politici na nich pak mohou stavět praktické návrhy. A právě proto se podobné debaty konají," zaznělo v závěru dvoudenní konference o globálních hrozbách (fotoreportáž ze zahájení konference).
Bez ohledu na rozdílnost kultur, účastníci konference ať už při jednání v Akademii věd nebo v Černínském paláci, sídle Ministerstva zahraničních věcí ČR, se shodli, že v našem globalizovaném světě se terorismus a násilí týká skutečně všech.

Po hutném celodenním programu v Akademii si pro vystoupení v Černínském paláci připravili vedoucí jednotlivých panelů stručná shrnutí, čemu se mluvčí předchozího dne věnovali (viz anotace přednášek). Právě role Akademie v této první debatě svého druhu v naší zemi byla ceněna, neboť Akademie není svázána diplomatickými protokoly. Zda se dá věřit, že konferenční téma dosáhne dál, než za pouhá diplomatická pokývání přítomných vyslanců a velvyslanců, nebo co si máme představit pod často vysloveným termínem „ The Academic Diplomacy“, jsem se zeptala hlavního organizátora akce, dr. Marka Hrubce. Odpovědi najdete v červnovém čísle Akademického bulletinu.
HaM

  globalni_hrozby_cernin_01.JPG globalni_hrozby_cernin_11.JPG globalni_hrozby_cernin_11.JPG globalni_hrozby_cernin_11.JPG                                                                                                                                                                                                                                         

Foto: Stanislava Kyselová, Akademický bulletin  

16. 4. 2016