official magazine of CAS

 


EUSJA General Assembly

eusja.jpg EUSJA General Assembly
& EUSJA Study Trip

Prague, Czech Republic
March 14–17, 2013

Important links

International cooperation

 

ESO

EUSCEA

AlphaGalileo

WFSJ

 

 

Books

English books prepared for publication by Academy bulletin

 

Akademie věd České republiky / The Czech Academy of Sciences 2014 a 2015

rocenka_obalka_en.jpg
The Czech Academy of Sciences has issued a report accounting selected research results achieved by its scientific institutes in all research areas in 2014 and in early 2015.
Full version you can find here.

 

kniha
VILLA LANNA IN PRAGUE
The new english expanded edition 

 

kniha
SAYING IT ...ON PAPER


Archive

Stopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

(Nejen) O vědě a novinářství v Městské knihovně

mk_perex.jpgRedakce Akademického bulletinu přijala nabídku Mezinárodního českého klubu, aby v rámci pravidelného pořadu Hovory bez hranic, který se koná už od roku 1995 v Městské knihovně v Praze, uspořádala besedu (Nejen) O vědě a novinářství. V pondělní podvečer 11. června 2012 se do Malého sálu sešli hosté, aby si poslechli povídání šéfredaktorky Akademického bulletinu Mariny Hužvárové s autorkou knihy Skrytá poselství vědy Sylvou Daníčkovou a rostlinným fyziologem Janem Krekulem z Ústavu experimentální botaniky AV ČR.

mk_02.jpg

Všechna fota: Stanislava Kyselová, Akademický bulletin

 

mk_02.jpg

 

Pořad doprovázel na klavír i zpěvem Láďa Vrchota a zpestřila jej také fotoprezentace portrétů významných českých vědců zpovídaných Sylvou Daníčkovou a zařazených v knize, dále záběry ze setkání v Lannově vile při prvním vydání knihy (Academia 2009) nebo z letošního pořadu v Divadle Viola ke druhému, doplněnému vydání Skrytých poselství vědy (2011).

 

mk_02.jpg

 

mk_02.jpg

 

 

mk_02.jpg

 

Cyklus Hovory bez hranic se zaměřuje především na setkávání s významnými krajany ze zahraničí. A protože ani věda nemůže být omezena hranicemi, žije po světě i mnoho českých vědců. Povídání s vědeckou tematikou sem tedy bezpochyby patří.

 

 

mk_02.jpg

 

mk_02.jpg

red

13 Jun 2012