Oficiální časopis Akademie věd ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Abicko  > archiv  > 2005  > září  > obsah

Internetový časopis zemí V4 pro sociální a humanitní vědy

Na zasedání Akademií věd zemí Visegrádské čtyřky (V4) v říjnu 2003 v Praze bylo rozhodnuto vydávat společný elektronický časopis pro sociální a humanitní obory – The Central European Journal of Social Sciences and Humanities (CEJSH).

Záměrem zakladatelů tohoto časopisu je publikovat v anglickém jazyce abstrakty z článků, jež byly již předtím zveřejněny ve vědeckých a odborných periodikách zemí V4 v domácích (převážně) jazycích.

Sídlo a zázemí pro publikování na internetu poskytla nově vzniklému časopisu Polská akademie věd, která zároveň jmenovala šéfredaktorem CEJSH svého pracovníka dr. Jacka Kornackého. Spolu s ním tvoří redakční radu časopisu zástupci ostatních akademií věd zemí V4, a to Martin Steiner za AV ČR, Zsolt Banhegyi za Maďarskou AV a František Novosad za SAV.

Časopis je vystaven na adrese cejsh.icm.edu.pl, včetně několika abstraktů z českých časopisů.

V případě zájmu o publikování anglických abstraktů v CEJSH kontaktujte předsedu Ediční rady AV ČR dr. Martina Steinera, na jehož adresu steiner@kav.cas.cz lze posílat připravené abstrakty (s bibliografickými údaji o původním článku a s klíčovými slovy – potřebné doprovodné údaje je nejlépe ověřit náhledem již publikovaných abstraktů na www stránce CEJSH).

Srm