Oficiální časopis Akademie věd ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Abicko  > archiv  > 2004  > únor  > obsah

Babuškova cena

Cenu profesora I. Babušky za rok 2003 získal Ing. Jan Zeman, Ph.D., z Kloknerova ústavu ČVUT v Praze za doktorskou disertační práci Analysis of Composite Materials with Random Microstructure.

Druhé a třetí místo společně obsadili Ing. Milan Hokr, Ph.D., z Fakulty mechatroniky a mezioborových studií Technické univerzity Liberec za doktorskou disertaci Model of Flow and Solute Transport in Dual-porosity Media a Ing. Alena Poživilová, Ph.D., ze Strojní fakulty ČVUT v Praze s doktorskou disertací Constitutive Modelling of Hyperelastic Material Using the Logarithmic Description.

Další čestná uznání byla udělena v kategorii diplomových prací. Rozhodnutím hodnotitelské komise získal první místo Mgr. Martin Zítka z Matematicko-fyzikální fakulty UK v Praze. Jako druhý a třetí se společně umístili Mgr. Martin Lanzendörfer (Matematicko-fyzikální fakulta UK v Praze) a Ing. Petr Stehlík (Fakulta aplikovaných věd ZČU v Plzni). Cenu i uznání udělily letos již podesáté Česká společnost pro mechaniku a Jednota českých matematiků a fyziků za nejlepší práce v oboru počítačových věd.

Cena je určena pro studenty a mladé vědecké pracovníky, je udílena každoročně a je spojena s finanční odměnou. Založil ji v roce 1994 významný český matematik Ivo Babuška (Akademický bulletin 2003 č. 7–8, 11). Od podzimu 1968 působí profesor Babuška ve Spojených státech amerických, nyní v Institute for Computational Engineering and Sciences, University of Texas, Austin, TX.

Karel Segeth,
ředitel Matematického ústavu AV ČR