Oficiální časopis Akademie věd ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Abicko  > archiv  > 2004  > listopad  > obsah

Z nakladatelství Computer Press

Obrázek k článku Obrázek k článku Obrázek k článku Obrázek k článku Obrázek k článku 

JAN STEJSKAL
VYTVÁŘÍME WWW STRÁNKY POMOCÍ HTML, CSS A JAVASCRIPTU
Jazyky HTML, CSS a JavaScript patří mezi základní kameny většiny webových stránek. Tyto tři jazyky se staly mimořádně populární, protože dohromady představují velmi jednoduchou a přitom efektivní kombinaci značkovacího a skriptovacího jazyka a jazyka pro formátování dokumentů. Tato kniha je průvodcem těmito jazyky a zároveň učebnicí pro samouky s doprovodnými příklady na CD. Je psána tak, aby z ní mohli ihned čerpat praktické znalosti i úplní začátečníci.

KOLEKTIV AUTORŮ
AUTORSKÉ A PRŮMYSLOVÉ PRÁVO
V nové edici Právní předpisy v platném znění vycházejí zákony sestavené do standardních okruhů našeho práva. Všechny vydané tituly obsahují změny, které v legislativě nastaly k datu 15. února 2004. Přiložené CD s fulltextovým vyhledáváním a hypertextovými odkazy obsahuje všechna znění předpisů uvedených v tištěné verzi od jejich vydání a další související zákony, vyhlášky, pokyny, cenové věstníky a mezinárodní smlouvy.

LEE FROST
KREATIVNÍ FOTOGRAFIE OD A DO Z
Stránky většiny knih věnovaných fotografii jsou zaplněny radami týkajícími se nákupu a použití vybavení, způsobu fotografování určitého předmětu, ať už se jedná o krajinu, portréty či architekturu. Tato kniha se místo poskytování obecných doporučení zaměřuje na konkrétní techniky a jejich aplikace na fotografované předměty. Díky tomu je důležitým vodítkem pro každého, kdo chce vytvářet kreativní snímky, bez ohledu na to zda je začátečník či pokročilý fotograf.

JIŘÍ VANÍČEK, PETR ŘEZNÍČEK
INFORMATIKA PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY (1)
První díl nové učebnice informatiky pro ZŠ (další dva díly vyjdou do konce roku 2004) vede děti přes zajímavé a co do obtížnosti odstupňované praktické úkoly, nezahlcují je zbytečnými definicemi. K učebnici je možné dokoupit metodiku s CD, který obsahuje pracovní soubory a didaktické hry. Knihy využijí i rodiče k smysluplnému zabavení svých potomků u domácího počítače.

DUŠAN NĚMEC
USA – KAPESNÍ PRŮVODCE
Praktický průvodce na cesty představuje na 200 stranách hlavní přírodní zajímavosti jednotlivých států USA, doporučuje možné turistické trasy a seznamuje s historií, kulturou a uměním ve Spojených státech. Obsahuje navíc informace pro řidiče, rady a zkušenosti s dopravou, ubytováním a stravováním, včetně tipů pro přípravu na cestu.