Oficiální časopis Akademie věd ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Abicko  > archiv  > 2003  > únor  > obsah

Oxford Reference Online

Bezplatný přístup ke kompletnímu souboru elektronických encyklopedií a slovníků z produkce vydavatelství Oxford University Press - Oxford Reference Online - získaly do konce roku 2003 všechny veřejné a státní vysoké školy, Akademie věd ČR, ústřední odborné a krajské knihovny.

Tento unikátní referenční informační zdroj, který pokrývá dvacet společenských, humanitních a přírodních věd a medicínu, obsahuje více než dva miliony hesel z celkového počtu 101 referenčních děl (další postupně přibývají). Práce s Oxford Reference Online je velice snadná a intuitivní - uživatel může jednak prohlížet jednotlivé tituly, jednak vyhledávat v režimu pro začátečníky (Quick Search) či pro pokročilé (Advanced Search). Vyhledávání lze omezit na vybrané tematické oblasti nebo na konkrétní tituly.

Přístup do Oxford Reference Online je zajištěn na základě automatické kontroly IP adres (není tedy třeba individuálního hesla) na www.oxfordreference.com.

Nákup Oxford Reference Online je financován z grantového programu MŠMT ČR Informační zdroje pro výzkum a vývoj v rámci národní licence na online služby ProQuest 5000/PCI Web (projekt Univerzity Karlovy LI002043). Dodavatelem je společnost Albertina icome Praha, která poskytuje účastnickým institucím technický a administrativní servis.

PhDr. Filip Vojtášek
tel.: 222 231 212
e-mail:
FilipVojtasek@aip.cz