Oficiální časopis Akademie věd ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpg



Stopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Abicko  > archiv  > 2003  > únor  > obsah

MANTA® Projection Systems

Asi nikomu ze čtenářů Akademického bulletinu není třeba představovat "místnost 206" - přednáškový sál v AV ČR na Národní třídě 3 v Praze 1. Před nedávnem v něm byla unikátně vyřešena instalace projekční techniky, datavideoprojektoru, který je v klidové poloze uložen v půdním prostoru a vůbec není vidět.

V případě potřeby projekce se datavideoprojektor spouští ze stropu i s celým stropním podhledem. Komplexní dodávku audiovizuální techniky včetně řídícího systému a spouštěcího mechanismu, ozvučení a zařízení pro možnou další projekci ve vedlejší místnosti provedla firma MANTA® Projection Systems.

Manta, s.r.o., ryze česká společnost se sídlem v Praze a kanceláří ve Zlíně, vznikla v roce 1991. Specializuje se zejména na dodávky komplexních řešení multi-mediálních prezentačních systémů na klíč a velmi si zakládá na kvalitě poskytovaných služeb a dodávaných produktů. Není tedy divu, že stále významnější podíl na zakázkách tvoří projekty a kompletní realizace vybavení prezentačních místností, učeben, aul a kongresových sálů audiovizuální technikou včetně řídících systémů. Firma poskytuje studie vhodně se doplňujících sestav jednotlivých přístrojů v zadaných cenových relacích, zvukových systémů a řešení akustiky, centralizované ovládání veškerého vybavení z jednoho či více míst, řízení zatemnění, osvětlení apod.

MANTA® Projection Systems vybavila některé prostory např. Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, různých fakult Univerzity Karlovy, ČZU v Praze, ČVUT v Praze, ZČU v Plzni, VUT v Brně a dalších vysokých škol po území celé republiky. Komplexní dodávku realizovala i v Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, přístroje dodala Ústavu fyziky plazmatu AV ČR, školicímu centru v Třešti či Fyzikálnímu ústavu AV ČR Na Slovance.

MANTA® Projection Systems byla jednou z firem, které finančně podpořily akce k výročí Akademie věd ČR.