Oficiální časopis Akademie věd ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Abicko  > archiv  > 2003  > prosinec  > obsah

Brněnský Ústav ekologie krajiny nově

Obrázek k článku Obrázek k článku Obrázek k článku Obrázek k článku Obrázek k článku Obrázek k článku 

Za účasti prezidenta republiky Václava Klause, předsedy Senátu Parlamentu ČR Petra Pitharta, předsedkyně Akademie věd ČR Heleny Illnerové, hejtmana Jihomoravského kraje Stanislava Juránka, primátora města Brna Petra Duchoně, představitelů Akademické rady AV ČR, zástupců akademických ústavů a vysokých škol byly dne 11. 11. 2003 v Brně slavnostně otevřeny nové pavilony Ústavu ekologie krajiny AV ČR.

Projekt rekonstrukce starého – staticky narušeného objektu – pochází z Ateliéru R Ing. Miroslava Pospíšila. V první etapě výstavby (2001–2002) byl vybudován pavilon, jehož součástí jsou laboratoře, technické zázemí, dílny, garáže a 6 apartmánů. Druhá etapa (2002–2003) ukončila stavbu hlavního pavilonu s pracovnami, jednací místností, studovnou a knihovnou. Vybavení a zázemí nového pracoviště vytváří patřičné podmínky pro práci zahraničních partnerů, a tak je již pro příští rok kontraktováno 15 třítýdenních pobytů vědců z celé Evropy.

Po slavnostním uvedení do provozu a přestřižení pásky se všichni sešli na diskusním semináři, jehož tématem bylo postavení české vědy na prahu vstupu do EU.

HaM