Oficiální časopis Akademie věd ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Abicko  > archiv  > 1999  > březen  > obsah

Kronika

5. února 1999 proběhla v Praze konference k zahájení 5. rámcového programu Evropské unie pro mezinárodní spolupráci ve výzkumu a vývoji. Byly zde podány všechny zásadní informace o 5. rámcovém programu a prodiskutovány praktické otázky spojené s přípravou výzkumných úkolů. O postavení České republiky v 5. RP informoval Petr Křenek z Odboru mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji MŠMT ČR.

Až do 17. března letošního roku můžete navštívit v Novoměstské radnici v Praze výstavu s názvem 12. Trienále Stříbra 1998. k účasti na výstavě přijalo pozvání 279 umělců z 23 zemí, kteří se prezentují pestrou paletou originálních exponátů. Ze zaslaných děl vybrala porota 110 předmětů. Kromě klasických typů stříbrných prací, jako jsou kávové a čajové soupravy, můžete obdivovat například i pouzdra na brýle, cestovní čutory, soupravy na piknik, šejkry, také CD box nebo dózu na žvýkací gumu. Ale i tradiční předměty jsou vytvořeny nápaditě, například konvice koule apod. Nové jsou i kombinace materiálů, stříbro s akrylem, titanem, hliníkem, zastoupeny jsou i klasické kombinace stříbra. Výstavu pořádá Ministerstvo kultury ČR, Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze a Německá společnost pro zlatnické umění v Hanau.

Dne 14. 12. 1998 byla slavnostně podepsána smlouva o sdružení, jíž se vytváří ke dni 1. 1. 1999 Centrum biblických studií jako společné pracoviště Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR.