Oficiální časopis Akademie věd ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Čas pro světlo, čas pro tmu

„Nejen světlo, ale i dostatečná tma je pro organismus důležitá,“ zaznělo od protagonistů večera v Knihovně Václava Havla ve středu 21. ledna, jenž byl věnován knižnímu rozhovoru Čas pro světlo. Zasvěcené otázky kladl již osvědčený autor profesor Pavel Kovář své kolegyni, profesorce Heleně Illnerové, která s laskavostí a moudrostí vypráví o nelehké rodinné situaci v mládí, jež ale formovala její osobnost, o svých vědeckých začátcích, kariéře i veřejném působení. V rozhovoru, který před Vánoci vyšel v nakladatelství Portál, se oba autoři zabývají otázkami spojenými s vědou a vzděláním v naší společnosti, ale také otázkami hodnot, výchovy, úcty k tradici. Je svědectvím o lidské síle, o píli a pracovitosti, ale také o houževnatosti a obětavosti ženy a matky.

knihovna_VH_illnerova_01.JPG knihovna_VH_illnerova_03.jpg knihovna_VH_illnerova_05.jpg knihovna_VH_illnerova_08.jpg  Ondrejov_ilustrace_01.jpg                                                                             

Foto: Petr Ráček, Portál

 

 
Plný sál Knihovny V. Havla ocenil s povděkem a místy smíchem historky z laboratoře i z terénu, které dali k dobru jak Helena Illnerová (viz také rozhovor v AB – Na počátku byla šišinka, později uvědomění si vlastní odpovědnosti ), tak Pavel Kovář, s nimiž pódium sdílel a ke knize pohovořil profesor Rudolf Zahradník. O příjemnou, uvolněnou atmosféru v hledišti i publiku se postaral průvodce večerem, šéfredaktor nakladatelství Portál Martin Bedřich.
Během večera zazněl rovněž dotaz na zkreslenou informaci v médiích ohledně modrého LED světla, kdy se měla prof. Illnerová vyjádřit o jeho škodlivosti. Zde najdete vysvětlení prof. Illnerové.

MARINA HUŽVÁROVÁ

22. 1. 2015